Bertech ESDBPT-125MM
ESDBPT-125MM
Part No.:
ESDBPT-125MM
Datasheet:
ShinYuaESDBPT-125MM.pdf
Description:
125 MM WIDE, ESD SAFE TAPE, BLUE
Thickness:
0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive:
0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier:
0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width:
4.92 (125.00mm)
Datasheet:
ShinYuaESDBPT-125MM.pdf
1. How to order ESDBPT-125MM on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ESDBPT-125MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESDBPT-125MM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESDBPT-125MM.
Thickness 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width 4.92 (125.00mm) 4.92 (125.00mm) 4.92 (125.00mm) 4.92 (125.00mm) 4.92 (125.00mm)