Bertech ESDBPT-150MM
ESDBPT-150MM
Part No.:
ESDBPT-150MM
Datasheet:
ShinYuaESDBPT-150MM.pdf
Description:
150 MM WIDE, ESD SAFE TAPE, BLUE
Thickness:
0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive:
0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier:
0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width:
5.91 (150.00mm)
Datasheet:
ShinYuaESDBPT-150MM.pdf
1. How to order ESDBPT-150MM on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ESDBPT-150MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESDBPT-150MM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESDBPT-150MM.
Thickness 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width 5.91 (150.00mm) 5.91 (150.00mm) 5.91 (150.00mm) 5.91 (150.00mm) 5.91 (150.00mm)