Bertech ESDBPT-200MM
ESDBPT-200MM
Part No.:
ESDBPT-200MM
Datasheet:
ShinYuaESDBPT-200MM.pdf
Description:
200 MM WIDE, ESD SAFE TAPE, BLUE
Thickness:
0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive:
0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier:
0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width:
7.87 (200.00mm)
Datasheet:
ShinYuaESDBPT-200MM.pdf
1. How to order ESDBPT-200MM on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ESDBPT-200MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESDBPT-200MM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESDBPT-200MM.
Thickness 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width 7.87 (200.00mm) 7.87 (200.00mm) 7.87 (200.00mm) 7.87 (200.00mm) 7.87 (200.00mm)