Bertech ESDBPT-75MM
ESDBPT-75MM
Part No.:
ESDBPT-75MM
Datasheet:
ShinYuaESDBPT-75MM.pdf
Description:
75 MM WIDE, ESD SAFE TAPE, BLUE
Thickness:
0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive:
0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier:
0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width:
2.95 (75.00mm)
Datasheet:
ShinYuaESDBPT-75MM.pdf
1. How to order ESDBPT-75MM on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ESDBPT-75MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESDBPT-75MM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESDBPT-75MM.
Image ESDBPT-2 1/4 ESDBPT-4 ESDBPT-2 1/2 ESDBPT-50MM ESDBPT-2 3/4
Part Number ESDBPT-2 1/4 ESDBPT-4 ESDBPT-2 1/2 ESDBPT-50MM ESDBPT-2 3/4
Thickness 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width 2.95 (75.00mm) 2.95 (75.00mm) 2.95 (75.00mm) 2.95 (75.00mm) 2.95 (75.00mm)