Bertech ESDGPT-10
ESDGPT-10
Part No.:
ESDGPT-10
Manufacturer:
Bertech
Category:
Tape
Package:
Datasheet:
ShinYuaESDGPT-10.pdf
Description:
10 W, ESD SAFE TAPE, GREEN
Packaging:
Bulk
Series:
BERTECH® ESDGPT
ProductStatus:
Active
TapeType:
Masking
Adhesive:
Silicone
BackingCarrier:
Polyester Film
Thickness:
0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive:
0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier:
0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width:
10.00 (254.00mm)
Length:
216' (66.0m) 72 yds
Color:
Green
Usage:
Masking, Packaging
Category:
Tape
Datasheet:
ShinYuaESDGPT-10.pdf
1. How to order ESDGPT-10 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ESDGPT-10 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESDGPT-10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESDGPT-10.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as ESDGPT-10 pin diagram, ESDGPT-10 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ESDGPT-2 1/4 ESDGPT-4 ESDGPT-2 1/2 ESDGPT-50MM ESDGPT-2 3/4
Part Number ESDGPT-2 1/4 ESDGPT-4 ESDGPT-2 1/2 ESDGPT-50MM ESDGPT-2 3/4
Manufacturer Bertech Bertech Bertech Bertech Bertech
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series BERTECH® ESDGPT BERTECH® ESDGPT BERTECH® ESDGPT BERTECH® ESDGPT BERTECH® ESDGPT
ProductStatus Active Active Active Active Active
TapeType Masking Masking Masking Masking Masking
Adhesive Silicone Silicone Silicone Silicone Silicone
BackingCarrier Polyester Film Polyester Film Polyester Film Polyester Film Polyester Film
Thickness 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width 10.00 (254.00mm) 10.00 (254.00mm) 10.00 (254.00mm) 10.00 (254.00mm) 10.00 (254.00mm)