Bertech ESDGPT-50MM
ESDGPT-50MM
Part No.:
ESDGPT-50MM
Datasheet:
ShinYuaESDGPT-50MM.pdf
Description:
50 MM W, ESD SAFE TAPE, GREEN
Thickness:
0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive:
0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier:
0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width:
1.97 (50.00mm)
Datasheet:
ShinYuaESDGPT-50MM.pdf
1. How to order ESDGPT-50MM on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ESDGPT-50MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESDGPT-50MM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESDGPT-50MM.
Image ESDGPT-2 1/4 ESDGPT-4 ESDGPT-2 1/2 ESDGPT-50MM ESDGPT-2 3/4
Part Number ESDGPT-2 1/4 ESDGPT-4 ESDGPT-2 1/2 ESDGPT-50MM ESDGPT-2 3/4
Thickness 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width 1.97 (50.00mm) 1.97 (50.00mm) 1.97 (50.00mm) 1.97 (50.00mm) 1.97 (50.00mm)