Bertech ESDGPT-100MM
ESDGPT-100MM
Part No.:
ESDGPT-100MM
Datasheet:
ShinYuaESDGPT-100MM.pdf
Description:
100 MM W, ESD SAFE TAPE, GREEN
Thickness:
0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive:
0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier:
0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width:
3.94 (100.00mm)
Datasheet:
ShinYuaESDGPT-100MM.pdf
1. How to order ESDGPT-100MM on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ESDGPT-100MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESDGPT-100MM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESDGPT-100MM.
Thickness 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width 3.94 (100.00mm) 3.94 (100.00mm) 3.94 (100.00mm) 3.94 (100.00mm) 3.94 (100.00mm)