Bertech ESDGPT-125MM
ESDGPT-125MM
Part No.:
ESDGPT-125MM
Datasheet:
ShinYuaESDGPT-125MM.pdf
Description:
125 MM W, ESD SAFE TAPE, GREEN
Thickness:
0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive:
0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier:
0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width:
4.92 (125.00mm)
Datasheet:
ShinYuaESDGPT-125MM.pdf
1. How to order ESDGPT-125MM on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ESDGPT-125MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESDGPT-125MM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESDGPT-125MM.
Thickness 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width 4.92 (125.00mm) 4.92 (125.00mm) 4.92 (125.00mm) 4.92 (125.00mm) 4.92 (125.00mm)