Bertech ESDGPT-150MM
ESDGPT-150MM
Part No.:
ESDGPT-150MM
Datasheet:
ShinYuaESDGPT-150MM.pdf
Description:
150 MM W, ESD SAFE TAPE, GREEN
Thickness:
0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive:
0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier:
0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width:
5.91 (150.00mm)
Datasheet:
ShinYuaESDGPT-150MM.pdf
1. How to order ESDGPT-150MM on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ESDGPT-150MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESDGPT-150MM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESDGPT-150MM.
Thickness 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width 5.91 (150.00mm) 5.91 (150.00mm) 5.91 (150.00mm) 5.91 (150.00mm) 5.91 (150.00mm)