United Chemi-Con ESMM401VNN751MA50U
ESMM401VNN751MA50U
Part No.:
ESMM401VNN751MA50U
Manufacturer:
United Chemi-Con
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ESMM401VNN751MA50U.pdf
Description:
CAP ALUM 750UF 20% 400V SNAP
Packaging:
Bulk
Series:
ESMM
ProductStatus:
Active
Capacitance:
750 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.969 (50.00mm)
SurfaceMountLandSize:
MountingType:
Through Hole
Category:
Datasheet:
ShinYuaESMM401VNN751MA50U.pdf
1. How to order ESMM401VNN751MA50U on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ESMM401VNN751MA50U price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESMM401VNN751MA50U?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ESMM401VNN751MA50U ESMM401VNN751MA50T
Part Number ESMM401VNN751MA50U ESMM401VNN751MA50T
Manufacturer United Chemi-Con United Chemi-Con
Packaging Bulk Bulk
Series ESMM ESMM
ProductStatus Active Active
Capacitance 750 µF 750 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage-Rated 400 V 400 V
Lifetime@Temp 1000 Hrs @ 85°C 1000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C
Polarization Polar Polar
Ratings - -
Applications - -
RippleCurrent@LowFrequency - -
Impedance - -
LeadSpacing 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)
Size/Dimension 1.378 Dia (35.00mm) 1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max) 1.969 (50.00mm) 1.969 (50.00mm)