ABB Power Electronics Inc. ESTW015A0F41Z
ESTW015A0F41Z
Part No.:
ESTW015A0F41Z
Manufacturer:
ABB Power Electronics Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
8-DIP Module, 1/8 Brick
Datasheet:
ShinYuaESTW015A0F41Z.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
  • Related Categories
Package/Case:
8-DIP Module, 1/8 Brick
Packaging:
Tray
Series:
STINGRAY™ ESTW015A0F
ProductStatus:
Active
Type:
Isolated Module
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
36V
Voltage-Input(Max):
75V
Voltage-Output1:
3.3V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
15A
Power(Watts):
50 W
Voltage-Isolation:
2.25 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
OperatingTemperature:
Efficiency:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
2.28 L x 0.90 W x 0.34 H (57.9mm x 22.8mm x 8.5mm)
ControlFeatures:
ApprovalAgency:
Category:
DC DC Converters
Datasheet:
ShinYuaESTW015A0F41Z.pdf
1. How to order ESTW015A0F41Z on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ESTW015A0F41Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESTW015A0F41Z?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESTW015A0F41Z.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ESTW015A0F41Z
Part Number ESTW015A0F41Z
Manufacturer ABB Power Electronics Inc.
Package/Case 8-DIP Module, 1/8 Brick
Packaging Tray
Series STINGRAY™ ESTW015A0F
ProductStatus Active
Type Isolated Module
NumberofOutputs 1
Voltage-Input(Min) 36V
Voltage-Input(Max) 75V
Voltage-Output1 3.3V
Voltage-Output2 -
Voltage-Output3 -
Voltage-Output4 -
Current-Output(Max) 15A
Power(Watts) 50 W
Voltage-Isolation 2.25 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
OperatingTemperature -
Efficiency -
MountingType Through Hole
Size/Dimension 2.28 L x 0.90 W x 0.34 H (57.9mm x 22.8mm x 8.5mm)