TE Connectivity Laird EXB136-225TN
EXB136-225TN
Part No.:
EXB136-225TN
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaEXB136-225TN.pdf
Description:
RF ANT 140MHZ WHIP TILT TN CONN
Packaging:
Bulk
Series:
Tuf Duck®
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
140MHz
FrequencyRange:
136MHz ~ 144MHz
AntennaType:
Whip, Tilt
NumberofBands:
1
VSWR:
ReturnLoss:
Gain:
Power-Max:
Features:
Termination:
TN
IngressProtection:
MountingType:
Connector Mount
Height(Max):
7.300 (185.42mm)
Category:
RF Antennas
Datasheet:
ShinYuaEXB136-225TN.pdf
1. How to order EXB136-225TN on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the EXB136-225TN price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EXB136-225TN?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EXB136-225TN.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EXB136-225SF EXB136-225BN EXB136-225TN EXB136-225TNX V118BN
Part Number EXB136-225SF EXB136-225BN EXB136-225TN EXB136-225TNX V118BN
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Tuf Duck® Tuf Duck® Tuf Duck® Tuf Duck® Tuf Duck®
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard - - - - -
FrequencyGroup VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band) 140MHz 140MHz 140MHz 140MHz 140MHz
FrequencyRange 136MHz ~ 144MHz 136MHz ~ 144MHz 136MHz ~ 144MHz 136MHz ~ 144MHz 136MHz ~ 144MHz
AntennaType Whip, Tilt Whip, Tilt Whip, Tilt Whip, Tilt Whip, Tilt
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR - - - - -
ReturnLoss - - - - -
Gain - - - - -
Power-Max - - - - -
Features - - - - -
Termination TN TN TN TN TN
IngressProtection - - - - -
MountingType Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount
Height(Max) 7.300 (185.42mm) 7.300 (185.42mm) 7.300 (185.42mm) 7.300 (185.42mm) 7.300 (185.42mm)