TE Connectivity Laird EXC902SM
EXC902SM
Part No.:
EXC902SM
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaEXC902SM.pdf
Description:
RF ANT 931MHZ WHIP STR SMA MALE
Packaging:
Bulk
Series:
EXC
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
Bluetooth, WiFi
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
931MHz
FrequencyRange:
902MHz ~ 960MHz
AntennaType:
Whip, Straight
NumberofBands:
1
VSWR:
1.5
ReturnLoss:
Gain:
Power-Max:
50 W
Features:
Termination:
SMA Male
IngressProtection:
MountingType:
Connector Mount
Height(Max):
3.650 (92.71mm)
Category:
RF Antennas
Datasheet:
ShinYuaEXC902SM.pdf
1. How to order EXC902SM on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the EXC902SM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EXC902SM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EXC902SM.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as EXC902SM pin diagram, EXC902SM datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EXC902BN EXC902SM EXC450BN EXC450TN EXC400SM
Part Number EXC902BN EXC902SM EXC450BN EXC450TN EXC400SM
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series EXC EXC EXC EXC EXC
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard Bluetooth, WiFi Bluetooth, WiFi Bluetooth, WiFi Bluetooth, WiFi Bluetooth, WiFi
FrequencyGroup UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band) 931MHz 931MHz 931MHz 931MHz 931MHz
FrequencyRange 902MHz ~ 960MHz 902MHz ~ 960MHz 902MHz ~ 960MHz 902MHz ~ 960MHz 902MHz ~ 960MHz
AntennaType Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5
ReturnLoss - - - - -
Gain - - - - -
Power-Max 50 W 50 W 50 W 50 W 50 W
Features - - - - -
Termination SMA Male SMA Male SMA Male SMA Male SMA Male
IngressProtection - - - - -
MountingType Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount
Height(Max) 3.650 (92.71mm) 3.650 (92.71mm) 3.650 (92.71mm) 3.650 (92.71mm) 3.650 (92.71mm)