TE Connectivity Laird EXS136MX
EXS136MX
Part No.:
EXS136MX
Datasheet:
ShinYuaEXS136MX.pdf
Description:
RF ANT 140MHZ WHIP STR MX CONN
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
140MHz
FrequencyRange:
136MHz ~ 144MHz
VSWR:
1.5
Power-Max:
50 W
Features:
Termination:
MX
Height(Max):
4.400 (111.76mm)