TE Connectivity Laird EXS144BNX
EXS144BNX
Part No.:
EXS144BNX
Datasheet:
ShinYuaEXS144BNX.pdf
Description:
RF ANT 146MHZ WHIP STR BNX CONN
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
146MHz
FrequencyRange:
144MHz ~ 148MHz
VSWR:
1.5
Power-Max:
50 W
Features:
Termination:
BNX
Height(Max):
4.450 (113.03mm)
Datasheet:
ShinYuaEXS144BNX.pdf
1. How to order EXS144BNX on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the EXS144BNX price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EXS144BNX?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EXS144BNX.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as EXS144BNX pin diagram, EXS144BNX datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EXS000SMI EXS136SMI EXS144BNX EXS150SFU EXS806SFU
Part Number EXS000SMI EXS136SMI EXS144BNX EXS150SFU EXS806SFU
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series EXS EXS EXS EXS EXS
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard - - - - -
FrequencyGroup VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band) 146MHz 146MHz 146MHz 146MHz 146MHz
FrequencyRange 144MHz ~ 148MHz 144MHz ~ 148MHz 144MHz ~ 148MHz 144MHz ~ 148MHz 144MHz ~ 148MHz
AntennaType Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5
ReturnLoss - - - - -
Gain - - - - -
Power-Max 50 W 50 W 50 W 50 W 50 W
Features - - - - -
Termination BNX BNX BNX BNX BNX
IngressProtection - - - - -
MountingType Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount
Height(Max) 4.450 (113.03mm) 4.450 (113.03mm) 4.450 (113.03mm) 4.450 (113.03mm) 4.450 (113.03mm)