TE Connectivity Laird EXS144SFU
EXS144SFU
Part No.:
EXS144SFU
Datasheet:
ShinYuaEXS144SFU.pdf
Description:
RF ANT 146MHZ WHIP STR SFU CONN
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
146MHz
FrequencyRange:
144MHz ~ 148MHz
VSWR:
1.5
Power-Max:
50 W
Features:
Termination:
SFU
Height(Max):
4.450 (113.03mm)