TE Connectivity Laird EXS164KR
EXS164KR
Part No.:
EXS164KR
Datasheet:
ShinYuaEXS164KR.pdf
Description:
RF ANT 169MHZ WHIP STR KR CONN
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
169MHz
FrequencyRange:
164MHz ~ 174MHz
VSWR:
1.5
Power-Max:
50 W
Features:
Termination:
KR
Height(Max):
3.950 (100.33mm)