TE Connectivity Laird EXS806SF
EXS806SF
Part No.:
EXS806SF
Datasheet:
ShinYuaEXS806SF.pdf
Description:
RF ANT 836MHZ WHIP STR SMA FEM
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
836MHz
FrequencyRange:
806MHz ~ 866MHz
Termination:
SMA Female
Height(Max):
2.250 (57.15mm)
Datasheet:
ShinYuaEXS806SF.pdf
1. How to order EXS806SF on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the EXS806SF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EXS806SF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EXS806SF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as EXS806SF pin diagram, EXS806SF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EXS000SMI EXS136SMI EXS144BNX EXS150SFU EXS806SFU
Part Number EXS000SMI EXS136SMI EXS144BNX EXS150SFU EXS806SFU
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series EXS EXS EXS EXS EXS
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
RFFamily/Standard - - - - -
FrequencyGroup UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band) 836MHz 836MHz 836MHz 836MHz 836MHz
FrequencyRange 806MHz ~ 866MHz 806MHz ~ 866MHz 806MHz ~ 866MHz 806MHz ~ 866MHz 806MHz ~ 866MHz
AntennaType Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight
NumberofBands 1 1 1 1 1
Features - - - - -
Termination SMA Female SMA Female SMA Female SMA Female SMA Female
IngressProtection - - - - -
MountingType Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount
Height(Max) 2.250 (57.15mm) 2.250 (57.15mm) 2.250 (57.15mm) 2.250 (57.15mm) 2.250 (57.15mm)