Panasonic Electronic Components EYG-S121807
EYG-S121807
Part No.:
EYG-S121807
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Thermal - Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
ShinYuaEYG-S121807.pdf
Description:
THERM PAD 180MMX115MM GRAY
Packaging:
Bulk
Series:
PGS
ProductStatus:
Active
Usage:
In-Plane Heat Transfer
Type:
Graphite-Pad, Sheet
Shape:
Rectangular
Outline:
180.00mm x 115.00mm
Thickness:
0.0028 (0.070mm)
Material:
Graphite
Adhesive:
BackingCarrier:
Color:
Gray
ThermalResistivity:
Category:
Thermal - Pads, Sheets
Datasheet:
ShinYuaEYG-S121807.pdf
1. How to order EYG-S121807 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the EYG-S121807 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EYG-S121807?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EYG-S121807.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EYG-S091207 EYG-S121807 EYG-A091203A EYG-S121803 EYG-S182307
Part Number EYG-S091207 EYG-S121807 EYG-A091203A EYG-S121803 EYG-S182307
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PGS PGS PGS PGS PGS
ProductStatus Active Active Active Active Active
Shape Rectangular Rectangular Rectangular Rectangular Rectangular
Outline 180.00mm x 115.00mm 180.00mm x 115.00mm 180.00mm x 115.00mm 180.00mm x 115.00mm 180.00mm x 115.00mm
Thickness 0.0028 (0.070mm) 0.0028 (0.070mm) 0.0028 (0.070mm) 0.0028 (0.070mm) 0.0028 (0.070mm)