Panasonic Electronic Components EYG-TE0E0A30A
EYG-TE0E0A30A
Part No.:
EYG-TE0E0A30A
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Thermal - Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
ShinYuaEYG-TE0E0A30A.pdf
Description:
GRAPHITE PAD 140X140MM, 3.0MM TH
Packaging:
Bulk
Series:
Graphite-PAD
ProductStatus:
Active
Usage:
Through-Plane Heat Transfer
Type:
Graphite-Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
140.00mm x 140.00mm
Thickness:
0.118 (3.00mm)
Material:
Graphite Resin
Adhesive:
Adhesive - Both Sides
BackingCarrier:
Color:
Black
ThermalResistivity:
2.36°C/W