Panasonic Electronic Components EYG-TF0F0A15A
EYG-TF0F0A15A
Part No.:
EYG-TF0F0A15A
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Thermal - Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
ShinYuaEYG-TF0F0A15A.pdf
Description:
GRAPHITE PAD 150X150MM, 1.5MM TH
Packaging:
Bulk
Series:
Graphite-PAD
ProductStatus:
Active
Usage:
Through-Plane Heat Transfer
Type:
Graphite-Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
150.00mm x 150.00mm
Thickness:
0.0591 (1.500mm)
Material:
Graphite Resin
Adhesive:
Adhesive - Both Sides
BackingCarrier:
Color:
Black
ThermalResistivity:
1.56°C/W