Semtech Corporation EZ1085CM-3.3 TR
EZ1085CM-3.3 TR
Part No.:
EZ1085CM-3.3 TR
Package:
TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Datasheet:
ShinYuaEZ1085CM-3.3 TR.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 3A TO263
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-Input(Max):
7V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
VoltageDropout(Max):
1.35V @ 3A
Current-Output:
3A
Current-Quiescent(Iq):
14 mA
Current-Supply(Max):
PSRR:
72dB (120Hz)
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C (TA)
MountingType:
Surface Mount
Datasheet:
ShinYuaEZ1085CM-3.3 TR.pdf
1. How to order EZ1085CM-3.3 TR on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the EZ1085CM-3.3 TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EZ1085CM-3.3 TR?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 7V 7V 7V 7V 7V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) 1.35V @ 3A 1.35V @ 3A 1.35V @ 3A 1.35V @ 3A 1.35V @ 3A
Current-Output 3A 3A 3A 3A 3A
Current-Quiescent(Iq) 14 mA 14 mA 14 mA 14 mA 14 mA
Current-Supply(Max) - - - - -
PSRR 72dB (120Hz) 72dB (120Hz) 72dB (120Hz) 72dB (120Hz) 72dB (120Hz)
ControlFeatures - - - - -
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA)