KYOCERA AVX F750G108MDC
F750G108MDC
Part No.:
F750G108MDC
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaF750G108MDC.pdf
Description:
CAP TANT 1000UF 20% 4V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
4 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
120mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)