KYOCERA AVX F750J687MDC
F750J687MDC
Part No.:
F750J687MDC
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaF750J687MDC.pdf
Description:
CAP TANT 680UF 20% 6.3V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
120mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)