KYOCERA AVX F751A157MCC
F751A157MCC
Part No.:
F751A157MCC
Package:
2812 (7132 Metric)
Datasheet:
ShinYuaF751A157MCC.pdf
Description:
CAP TANT 150UF 20% 10V 2812
  • Related Categories
Package/Case:
2812 (7132 Metric)
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
220mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.280 L x 0.126 W (7.10mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)