KYOCERA AVX F920J476MBA
F920J476MBA
Part No.:
F920J476MBA
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
ShinYuaF920J476MBA.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 1411
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.7Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.134 L x 0.110 W (3.40mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.094 (2.40mm)