KYOCERA AVX F921A155MPA
F921A155MPA
Part No.:
F921A155MPA
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaF921A155MPA.pdf
Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 10V 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
12Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.039 (1.00mm)