KYOCERA AVX F930J156KAA
F930J156KAA
Part No.:
F930J156KAA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaF930J156KAA.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 10% 6.3V 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.9Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)