KYOCERA AVX F951A226KQAAQ2
F951A226KQAAQ2
Part No.:
F951A226KQAAQ2
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaF951A226KQAAQ2.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 10V 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
F95, Frameless™
ProductStatus:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
Type:
Conformal Coated
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.063 (1.60mm)