KYOCERA AVX F971A475MAA
F971A475MAA
Part No.:
F971A475MAA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaF971A475MAA.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 10V 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
4Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.047 (1.20mm)