KYOCERA AVX F971A685KBA
F971A685KBA
Part No.:
F971A685KBA
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
ShinYuaF971A685KBA.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 10V 1411
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.091 (2.30mm)