onsemi FAN2513S28X
FAN2513S28X
Part No.:
FAN2513S28X
Datasheet:
ShinYuaFAN2513S28X.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5
Voltage-Input(Max):
6.5V
Voltage-Output(Min/Fixed):
2.8V
Voltage-Output(Max):
VoltageDropout(Max):
0.18V @ 150mA
Current-Output:
150mA
Current-Quiescent(Iq):
50 µA
Current-Supply(Max):
PSRR:
43dB (120Hz)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C