onsemi FAN2513S33X
FAN2513S33X
Part No.:
FAN2513S33X
Datasheet:
ShinYuaFAN2513S33X.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Voltage-Input(Max):
6.5V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
VoltageDropout(Max):
0.18V @ 150mA
Current-Output:
150mA
PSRR:
43dB (120Hz)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C