onsemi FAN2514S26X
FAN2514S26X
Part No.:
FAN2514S26X
Datasheet:
ShinYuaFAN2514S26X.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.6V 200MA SOT23-5
Voltage-Input(Max):
6.5V
Voltage-Output(Min/Fixed):
2.6V
Voltage-Output(Max):
VoltageDropout(Max):
0.2V @ 200mA
Current-Output:
200mA
Current-Quiescent(Iq):
75 µA
Current-Supply(Max):
PSRR:
43dB (120Hz)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C