BeStar Technologies, Inc. FE23100PCW-03
FE23100PCW-03
Part No.:
FE23100PCW-03
Manufacturer:
BeStar Technologies, Inc.
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaFE23100PCW-03.pdf
Description:
SPEAKER, PCB MOUNT
Packaging:
Box
Series:
FE
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
FrequencyRange:
1 kHz ~ 4 kHz
Frequency-SelfResonant:
Impedance:
100 Ohms
Efficiency-dBA:
90.00
Efficiency-Testing:
250mW/100mm
Efficiency-Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power-Rated:
150 mW
Power-Max:
300 mW
PortLocation:
Top
Shape:
Round
Material-Cone:
Polyethylenimine (PEI)
Material-Magnet:
Nd-Fe-B N35H
IngressProtection:
Ratings:
Termination:
PC Pins
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Category:
Speakers
Datasheet:
ShinYuaFE23100PCW-03.pdf
1. How to order FE23100PCW-03 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FE23100PCW-03 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FE23100PCW-03?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FE23100PCW-03.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FE23100PCW-03
Part Number FE23100PCW-03
Manufacturer BeStar Technologies, Inc.
Packaging Box
Series FE
ProductStatus Active
Technology Magnetic
Type General Purpose
FrequencyRange 1 kHz ~ 4 kHz
Frequency-SelfResonant -
Impedance 100 Ohms
Efficiency-dBA 90.00
Efficiency-Testing 250mW/100mm
Efficiency-Type Sound Pressure Level (SPL)
Power-Rated 150 mW
Power-Max 300 mW
PortLocation Top
Shape Round
Material-Cone Polyethylenimine (PEI)
Material-Magnet Nd-Fe-B N35H
IngressProtection -
Ratings -
Termination PC Pins
Size/Dimension 1.181 Dia (30.00mm)