Diodes Incorporated FH1200001
FH1200001
Part No.:
FH1200001
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaFH1200001.pdf
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SaRonix-eCera™ FH
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12 MHz
FrequencyStability:
±30ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
20pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
150 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Category:
Crystals
Datasheet:
ShinYuaFH1200001.pdf
1. How to order FH1200001 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FH1200001 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FH1200001?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FH1200001.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as FH1200001 pin diagram, FH1200001 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FH1200001 FH1220004 FH1200004 FH2400015 FH3840024Z
Part Number FH1200001 FH1220004 FH1200004 FH2400015 FH3840024Z
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Series SaRonix-eCera™ FH SaRonix-eCera™ FH SaRonix-eCera™ FH SaRonix-eCera™ FH SaRonix-eCera™ FH
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 12 MHz 12 MHz 12 MHz 12 MHz 12 MHz
FrequencyStability ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm
FrequencyTolerance ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm
LoadCapacitance 20pF 20pF 20pF 20pF 20pF
ESR(EquivalentSeriesResistance) 150 Ohms 150 Ohms 150 Ohms 150 Ohms 150 Ohms
OperatingMode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
OperatingTemperature -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)