XP Power FHSAA20A2FR
FHSAA20A2FR
Part No.:
FHSAA20A2FR
Manufacturer:
XP Power
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaFHSAA20A2FR.pdf
Description:
EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE
Packaging:
Tray
Series:
ProductStatus:
Active
FilterType:
Single Phase
Configuration:
Single Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
250V
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
Current:
20 A
Frequency-Operating:
DC ~ 400Hz
Applications:
ITE
ApprovalAgency:
EN, UL
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
MountingType:
Chassis Mount
TerminationStyle:
Category:
Power Line Filter Modules
Datasheet:
ShinYuaFHSAA20A2FR.pdf
1. How to order FHSAA20A2FR on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FHSAA20A2FR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FHSAA20A2FR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FHSAA20A2FR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FHSAA06A1FR FHSAA15A2FR FHSAA20A2FR FHSMM01A1FR FHSMM10A1FR
Part Number FHSAA06A1FR FHSAA15A2FR FHSAA20A2FR FHSMM01A1FR FHSMM10A1FR
Manufacturer XP Power XP Power XP Power XP Power XP Power
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Single Phase Single Phase Single Phase Single Phase Single Phase
Configuration Single Stage Single Stage Single Stage Single Stage Single Stage
Voltage-RatedDC - - - - -
Voltage-RatedAC 250V 250V 250V 250V 250V
Current 20 A 20 A 20 A 20 A 20 A
Frequency-Operating DC ~ 400Hz DC ~ 400Hz DC ~ 400Hz DC ~ 400Hz DC ~ 400Hz
Applications ITE ITE ITE ITE ITE
ApprovalAgency EN, UL EN, UL EN, UL EN, UL EN, UL
OperatingTemperature -40°C ~ 110°C -40°C ~ 110°C -40°C ~ 110°C -40°C ~ 110°C -40°C ~ 110°C