TE Connectivity Raychem Cable Protection FLHTC0311-22-5CS3083
FLHTC0311-22-5CS3083
Part No.:
FLHTC0311-22-5CS3083
Datasheet:
ShinYuaFLHTC0311-22-5CS3083.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG 600V GREEN
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter:
0.043 (1.09mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.006 (0.15mm)
Length:
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
200°C
JacketColor:
Green
Ratings:
UL Style 3557
Datasheet:
1. How to order FLHTC0311-22-5CS3083 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FLHTC0311-22-5CS3083 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FLHTC0311-22-5CS3083?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series FlexLite HT FlexLite HT FlexLite HT FlexLite HT FlexLite HT
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG
ConductorStrand 19/34 19/34 19/34 19/34 19/34
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.043 (1.09mm) 0.043 (1.09mm) 0.043 (1.09mm) 0.043 (1.09mm) 0.043 (1.09mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm)
Length - - - - -
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature 200°C 200°C 200°C 200°C 200°C