TE Connectivity Raychem Cable Protection FLHTC0312-18-4-1KF
FLHTC0312-18-4-1KF
Part No.:
FLHTC0312-18-4-1KF
Datasheet:
ShinYuaFLHTC0312-18-4-1KF.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG 600V YELLOW
WireGauge:
18 AWG
ConductorStrand:
19/30
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.060 (1.52mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.006 (0.15mm)
Length:
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
200°C