Diodes Incorporated FMMTH10TC
FMMTH10TC
Part No.:
FMMTH10TC
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Transistors - Bipolar (BJT) - RF
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
ShinYuaFMMTH10TC.pdf
Description:
RF TRANS NPN 25V 650MHZ SOT23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
TransistorType:
NPN
Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max):
25V
Frequency-Transition:
650MHz
NoiseFigure(dBTyp@f):
3dB ~ 5dB @ 500MHz
Gain:
Power-Max:
330mW
DCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce:
60 @ 4mA, 10V
Current-Collector(Ic)(Max):
25mA
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)