Schaffner EMC Inc. FN2020-20-06
FN2020-20-06
Part No.:
FN2020-20-06
Datasheet:
ShinYuaFN2020-20-06.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Packaging:
Tray
Series:
FN 2020
Configuration:
Single Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
250V
Current:
20 A
Frequency-Operating:
DC ~ 400Hz
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
CSA, ENEC, UR
OperatingTemperature:
-25°C ~ 100°C
MountingType:
Chassis Mount
TerminationStyle:
Quick Connect
Datasheet:
ShinYuaFN2020-20-06.pdf
1. How to order FN2020-20-06 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FN2020-20-06 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FN2020-20-06?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FN2020-20-06.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FN2020-6-06 FN2020-12-06 FN2020-20-06 FN2020-60-24 FN2020-3-07
Part Number FN2020-6-06 FN2020-12-06 FN2020-20-06 FN2020-60-24 FN2020-3-07
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series FN 2020 FN 2020 FN 2020 FN 2020 FN 2020
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Single Phase Single Phase Single Phase Single Phase Single Phase
Configuration Single Stage Single Stage Single Stage Single Stage Single Stage
Voltage-RatedDC - - - - -
Voltage-RatedAC 250V 250V 250V 250V 250V
Current 20 A 20 A 20 A 20 A 20 A
Frequency-Operating DC ~ 400Hz DC ~ 400Hz DC ~ 400Hz DC ~ 400Hz DC ~ 400Hz
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
ApprovalAgency CSA, ENEC, UR CSA, ENEC, UR CSA, ENEC, UR CSA, ENEC, UR CSA, ENEC, UR
OperatingTemperature -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C