Schaffner EMC Inc. FN2200B-25-33
FN2200B-25-33
Part No.:
FN2200B-25-33
Datasheet:
ShinYuaFN2200B-25-33.pdf
Description:
LINE FILTER 1.2KVDC 25A CHASS
Packaging:
Box
Series:
FN 2200
FilterType:
DC
Configuration:
Single Stage
Voltage-RatedDC:
1200V (1.2kV)
Current:
25 A
Frequency-Operating:
Applications:
Photovoltaic Inverter
ApprovalAgency:
cURus, ENEC
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C
MountingType:
Chassis Mount
TerminationStyle:
Terminal Block
Datasheet:
ShinYuaFN2200B-25-33.pdf
1. How to order FN2200B-25-33 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FN2200B-25-33 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FN2200B-25-33?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FN2200B-25-33.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FN2200B-1500-99 FN2200B-25-33 FN2200B-400-99 FN2200-25-33 FN2200-100-35
Part Number FN2200B-1500-99 FN2200B-25-33 FN2200B-400-99 FN2200-25-33 FN2200-100-35
Packaging Box Box Box Box Box
Series FN 2200 FN 2200 FN 2200 FN 2200 FN 2200
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType DC DC DC DC DC
Configuration Single Stage Single Stage Single Stage Single Stage Single Stage
Voltage-RatedDC 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV)
Current 25 A 25 A 25 A 25 A 25 A
Frequency-Operating - - - - -
ApprovalAgency cURus, ENEC cURus, ENEC cURus, ENEC cURus, ENEC cURus, ENEC
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C