Schaffner EMC Inc. FN3359-600-99
FN3359-600-99
Part No.:
FN3359-600-99
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaFN3359-600-99.pdf
Description:
LINE FILTER 600A CHASSIS MOUNT
Packaging:
Bulk
Series:
FN 3359
ProductStatus:
Active
FilterType:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Three Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
300 V
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
520 V
Current:
600 A
Frequency-Operating:
DC ~ 60Hz
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
cURus, ENEC
OperatingTemperature:
-25°C ~ 100°C
MountingType:
Chassis Mount
TerminationStyle:
Terminal Post
Category:
Power Line Filter Modules
Datasheet:
ShinYuaFN3359-600-99.pdf
1. How to order FN3359-600-99 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FN3359-600-99 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FN3359-600-99?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FN3359-600-99.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FN3359-600-99 FN3359-150-28 FN3359HV-400-99 FN3359HV-150-28 FN3359HV-600-99
Part Number FN3359-600-99 FN3359-150-28 FN3359HV-400-99 FN3359HV-150-28 FN3359HV-600-99
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series FN 3359 FN 3359 FN 3359 FN 3359 FN 3359
ProductStatus Active Active Active Active Active
Configuration Three Stage Three Stage Three Stage Three Stage Three Stage
Voltage-RatedDC - - - - -
Voltage-RatedAC - - - - -
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral) 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase) 520 V 520 V 520 V 520 V 520 V
Current 600 A 600 A 600 A 600 A 600 A
Frequency-Operating DC ~ 60Hz DC ~ 60Hz DC ~ 60Hz DC ~ 60Hz DC ~ 60Hz
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
ApprovalAgency cURus, ENEC cURus, ENEC cURus, ENEC cURus, ENEC cURus, ENEC
OperatingTemperature -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C