Chip Quik Inc. FPC040P070-S
FPC040P070-S
Part No.:
FPC040P070-S
Datasheet:
ShinYuaFPC040P070-S.pdf
NumberofPositions:
70
Pitch:
0.016 (0.40mm)
OuterDimension:
1.950 L x 0.900 W (49.53mm x 22.86mm)
InnerDimension:
ThermalCenterPad:
1.331 L x 0.157 W (33.80mm x 4.00mm)