Chip Quik Inc. FPC050P020-S
FPC050P020-S
Part No.:
FPC050P020-S
Datasheet:
ShinYuaFPC050P020-S.pdf
NumberofPositions:
20
Pitch:
0.020 (0.50mm)
OuterDimension:
1.300 L x 0.900 W (33.02mm x 22.86mm)
InnerDimension:
ThermalCenterPad:
0.701 L x 0.157 W (17.80mm x 4.00mm)