Chip Quik Inc. FPC050P050-S
FPC050P050-S
Part No.:
FPC050P050-S
Datasheet:
ShinYuaFPC050P050-S.pdf
NumberofPositions:
50
Pitch:
0.020 (0.50mm)
OuterDimension:
1.300 L x 0.900 W (33.02mm x 22.86mm)
InnerDimension:
ThermalCenterPad:
1.291 L x 0.157 W (32.80mm x 4.00mm)