Chip Quik Inc. FPC100P020-S
FPC100P020-S
Part No.:
FPC100P020-S
Datasheet:
ShinYuaFPC100P020-S.pdf
NumberofPositions:
20
Pitch:
0.039 (1.00mm)
OuterDimension:
1.300 L x 0.900 W (33.02mm x 22.86mm)
InnerDimension:
ThermalCenterPad:
1.167 L x 0.157 W (29.65mm x 4.00mm)