Fairchild Semiconductor FSBM15SH60
FSBM15SH60
Part No.:
FSBM15SH60
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Category:
Power Driver Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaFSBM15SH60.pdf
Description:
AC MOTOR CONTROLLER, 30A, HYBRID
Packaging:
Tube
Series:
SPM®
ProductStatus:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
15 A
Voltage:
600 V