FSP Technology Inc. FSP030M-DDA
FSP030M-DDA
Part No.:
FSP030M-DDA
Manufacturer:
FSP Technology Inc.
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Package:
Datasheet:
ShinYuaFSP030M-DDA.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W
Packaging:
Box
Series:
FSP030M-DDA (30W)
ProductStatus:
Active
RegionUtilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
InputType:
Cord (Sold Separately)
Voltage-Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
18V
Current-Output(Max):
1.66A
Power(Watts):
30 W
NoLoadPowerConsumption:
100mW (Max)
Polarization:
Negative Center
Applications:
Medical
Efficiency:
Level VI, CoC Tier 2
OperatingTemperature:
0°C ~ 40°C
OutputConnector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.5mm
CordLength:
59 (1.50m)
InputConnector:
IEC 320-C14
Features:
Size/Dimension:
4.33 L x 1.97 W x 1.26 H (110.0mm x 50.0mm x 32.0mm)
ApprovalAgency:
CE, cULus, FCC, TUV, VCCI
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Datasheet:
ShinYuaFSP030M-DDA.pdf
1. How to order FSP030M-DDA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FSP030M-DDA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSP030M-DDA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSP030M-DDA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FSP030M-DDA
Part Number FSP030M-DDA
Manufacturer FSP Technology Inc.
Packaging Box
Series FSP030M-DDA (30W)
ProductStatus Active
RegionUtilized International
Form Desktop (Class I)
InputType Cord (Sold Separately)
Voltage-Input 85 ~ 264 VAC
Voltage-Output 18V
Current-Output(Max) 1.66A
Power(Watts) 30 W
NoLoadPowerConsumption 100mW (Max)
Polarization Negative Center
Applications Medical
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
OperatingTemperature 0°C ~ 40°C
OutputConnector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.5mm
CordLength 59 (1.50m)
InputConnector IEC 320-C14
Features -
Size/Dimension 4.33 L x 1.97 W x 1.26 H (110.0mm x 50.0mm x 32.0mm)