FSP Technology Inc. FSP030M-DGA
FSP030M-DGA
Part No.:
FSP030M-DGA
Datasheet:
ShinYuaFSP030M-DGA.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W
Series:
FSP030M-DGA (30W)
Voltage-Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
15V
Current-Output(Max):
2A
Power(Watts):
30 W
NoLoadPowerConsumption:
100mW (Max)
Polarization:
Negative Center
Applications:
Medical
Efficiency:
Level VI, CoC Tier 2
OperatingTemperature:
0°C ~ 40°C
OutputConnector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.5mm
Size/Dimension:
4.33 L x 1.97 W x 1.26 H (110.0mm x 50.0mm x 32.0mm)
ApprovalAgency:
CE, cULus, FCC, TUV, VCCI
Datasheet:
ShinYuaFSP030M-DGA.pdf
1. How to order FSP030M-DGA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FSP030M-DGA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSP030M-DGA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSP030M-DGA.
Image FSP030M-DGA
Part Number FSP030M-DGA
Manufacturer FSP Technology Inc.
Packaging Box
Series FSP030M-DGA (30W)
InputType Cord (Sold Separately)
Voltage-Input 85 ~ 264 VAC
Voltage-Output 15V
Current-Output(Max) 2A
Power(Watts) 30 W
NoLoadPowerConsumption 100mW (Max)
Polarization Negative Center
Applications Medical
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
OperatingTemperature 0°C ~ 40°C
OutputConnector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.5mm
Features -
Size/Dimension 4.33 L x 1.97 W x 1.26 H (110.0mm x 50.0mm x 32.0mm)